Uhlíkové trubky

• 6 Odpovědí
  • 2962 Shlédnutí
Uhlíkové trubky
« kdy: Listopad 08, 2015, 19:37:49 pm »
Rád bych si vyrobil uhlíkové trubky (5 mm). Poradí někdo jak na to, co je třeba a tak? Díky

Re: Uhlíkové trubky
« Odpověď #1 kdy: Listopad 10, 2015, 23:01:21 pm »
uhlíkové trubky o síle stěny 0,5 mm a délce 1 m lze zakoupit v modelářských prodejnách.

« Odpověď #2 kdy: Listopad 12, 2015, 20:02:58 pm »
Díky, to vím, ale mě jde o výrobu vlastních produktů.

« Odpověď #3 kdy: Listopad 22, 2015, 17:25:22 pm »
Záleží na co to chceš, jak mají být dlouhé a jaká má být tloušťka stěny. Takhle malé průměry se nejlépe dělají z uhlíkové punčochy na trnu. Trn je nelepší z kovového jádra s elastickou hadičkou, která je na něj navlečená. Pak se nemusí trn separovat, po vytvrzení se vytáhne kovový trn a potom hadička.   

« Odpověď #4 kdy: Leden 13, 2016, 12:55:13 pm »
Díky za odpověď. Mě jde o trubičky 4 - 5 mm, to bych rád zkusil.
Chápu tedy dobře, že se použije punčocha zhruba přiměřeného průměru, zbytek se motá kolem trnu.
Jen se ještě zeptám, je nějaké osvědčená hadička? (PVC, silikon).
Díky
Petr

« Odpověď #5 kdy: Leden 13, 2016, 19:49:45 pm »
Jak si dělám trubičku např. jako nosník výškovky:
Vezmu rovný tvrdý drát a naseparuji ho několika vrstvami vosku. Vezmu punčošku a navléknu ji na drát. Na jednom konci ji upevním k drátu (přilepit, převázat). Punčošku důkladně prosytím pomocí štětce epoxidem. Štětec tahám od upevněného konce směrem k volnému a tím se punčoška stále šponuje. Pak měkkým hadříkem otírám přebytečný epoxid opět směrem od upevněného konce. Tím se odstraní přebytek epoxidu a punčoška se dobře vypne. Pak se to nechá vytvrdit ve svislé poloze, aby se drát neprohnul a trubička nebyla do oblouku.
Po vytvrzení uchytím drát do svěráku a punčošku nahřeji horkovzduškou, a trubičku stáhnu. Někdy to dá práci, je třeba kombinovat nahřívání a přiměřené násilí. Trubičku se snažím postupně po celé délce prsty protočit, ale opatrně, aby se trubička neukroutila...

« Odpověď #6 kdy: Duben 09, 2016, 10:13:16 am »
Díky :) tohle jsem potřeboval vědět. Musím vyzkoušet.