Žebříček F1ABC 2015

• 4 Odpovědí
  • 3228 Shlédnutí
Žebříček F1ABC 2015
« kdy: Srpen 01, 2015, 21:25:52 pm »
Jak jsem oznámil na jaře, žebříček pro reprezentační kategorie F1ABC budu od letoška zpracovávat jiným způsobem než v minulosti. Žebříček bude zpracován dle zaslaných výsledkových listin, t.j. pokud nebudu mít výsledkovou listinu, výsledek nebude započten!!! Jednou z povinností pořadatele je výsledkovou listinu zaslat příslušnému trenérovi, v případě kategorií F1ABC tedy mně. V odkazu je seznam všech soutěží z kalendáře soutěží a stav zaslání výsledkové listiny: http://www.bvl.cz/img/zebrik_15_ss.pdf
Na stránkách BVL v oddílu Komise volného letu bude zveřejňován stav Žebříčku F1ABC 2015 podobně jako průběžné výsledky ČP.
Pokud mi na konci roku náčelníci klubů nebo sami soutěžící pošlou výsledky jako doposud, přivítám to a použiji je ke kontrole správnosti, nikoliv k dopsání výsledků bez zaslané výsledkovky.
Malých kategorií se tato změna netýká (vzhledem k velkému počtu soutěží).
Jan Vosejpka

Re: Žebříček F1ABC 2015
« Odpověď #1 kdy: Říjen 07, 2015, 00:51:28 am »
V příloze Žebříček15.xlsx můžete nahlédnout a samozřejmě zkontrolovat dosud zpracované výsledky do žebříčku kategorií F1ABC. Výsledky jsou přepočtené na 1260s. Zatím jsou zapracované výsledky ze soutěží ČP, MČR a SP, z veřejných soutěží a přeborů mládeže mám zatím pouze celkem 3 výsledkové listiny. Stav dodaných výsledkových listin je v druhém souboru seznam_soutěží15.xlsx. Případné připomínky k výsledkům zasílejte na moji adresu. 

« Odpověď #2 kdy: Prosinec 19, 2015, 01:05:26 am »
V příloze je aktualizovaný žebříček 2015 k datu 18.12.2015. Zatím je to stále pracovní verze, zeleně jsou jména soutěžících, na které mi poslal výsledky i předseda klubu a jsou tedy ověřené i z druhé strany. Zatím to není rozdělené podle věkových kategorií. Ve druhém souboru je seznam soutěží s poznámkou, přišly-li výsledky a je započtená či nikoliv.
Při přepočítávání výsledků na 1260 s věnujte pozornost tomu, z jakého základu se přepočítává. Je to součet maxim vypsaných kol a to nemusí to být vždy 900 - například v Boroticích v první soutěži to bylo 240 + 4 x 180 = 960.
Pokud tam na jdete nějakou chybu, nebo máte výsledkovky z chybějících soutěží, dejte vědět.
Honza V.

« Odpověď #3 kdy: Leden 02, 2016, 21:24:38 pm »
Ahoj Honzo,
preju ti krasny novy rok, hodne zdravi a modelarskych uspechu a dovolim si kratkou reakci.

Ve Sportovnim radu Leteckych modelaru pro rok 2015 http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/klem/Pravidla/SRad2015.pdf (dale jen SRLM) je sice v sekci 3.1.16. podsekce b uvedeno, ze povinnosti kazdeho poradatele je zaslat vysledkovou listinu take trenerovi dane kategorie, nicmene pokud se dana cinnost nerealizuje, neni uveden postih, a proto nemuzes nebrat v potaz vysledky ze soutezi u kterych se tak nestane pro vyhodnoceni zebricku, protoze bys byl v rozporu se sekci 2.10.3.7. SRLM a tedy by doslo k poruseni sportovniho radu z tvoji strany.

Dale by mne zajimalo, kam celou touto aktivitou smerujes, protoze mi to cele nejak nedava smysl a spis to ukazuje na to, ze za neduslednost/neznalost poradatele bude persekuovany ucastnik souteze, takze to odnesou sportovci, kteri se za vlastni prostredky vydaji zapolit s pocasim a bojovat s ostatnimi na soutezich. Myslel jsem, ze jednou z povinnosti treneru kategorii je dbat o rozvoj a popularizaci naseho sportu a nikoliv persekuovat tu hrstku modelaru, ktera jeste zbyva za nedodrzeni byrokratickeho aparatu.

Jako poradatele soutezi (sice ne kategorie F1A, ale kdo vi jak to bude v budoucnu) by me take zajimalo, co se povazuje za zaslani vysledkove listiny trenerovi kategorie? Zaslat pro me znamena, ze mam povinnost vysledkovou listinu odeslat a o jeji doruceni se uz nemusim starat, protoze tohle po me SRLM nevyzaduje, coz je podle mne v poradku, ale pak se neni treba divit pokud se pri posilani mailu nekde neco ztrati a ci je to pak vina?Emailova komunikace je ze sve podstaty nespolehliva (da se jednoduse podvrhnout, muze byt blokovana poskytovatelem internetu ci oznacena jako spam ci blacklistovana poskytovatelem sluzby) a vracet se zpet do ery Ceske posty, mno, to je ten email mozna spolehlivejsi :-).

Mno zpet k puvodni myslence, myslim si, ze nez horekovat nad nezaslanou vysledkovou listinou od poradatele, zacervenovani vysledku, ktere nebudes brat v potaz pro zebricek a jinych aktivit, bys mohl svoje usili a pili smerovat spis prave k popularizaci naseho sportu ci priprave lepsich podminek pro reprezentanty. Zvazit nutnost vlastnictvi RC deteru pro nase modelare v kategorii F1C, pripadne reprezentatum teto kategorie pomoct s jejich sehnanim a nasazeni na modely, tak aby mohli hajit nase barvy v zahranici. Zajistit co nejlepsi gumu pro F1B na mezinarodni vyjezdy ci delat osvetu ohledne novinek a technologii, ktere se vyuzivaji na mezinarodni scene. Znalosti a schopnosti k tomu mas, tak proc neinvestovat svuj cas radeji timto zpusobem ;)

Letu Zdar Zbysek.

« Odpověď #4 kdy: Leden 04, 2016, 23:22:53 pm »
Ahoj Zbyšku,
jsem rád, že tě změna ve vyhodnocení žebříčku vedla k prostudování SŘ, to určitě není na škodu, i když mě ke změně vedly poněkud jiné motivy, než jaké naznačuješ. Od loňska dávám dohromady žebříčky sportovců za všechny letecké odbornosti a kromě volných to mají zpracováno ve formě tabulky s uvedením soutěže, na které byl výkon dosažen a také celkový počet soutěžících, kteří v uvedené kategorii a roce alespoň jednou letěli, přestože se do žebříčku nedostanou. Pro mě jako trenéra to má vyšší vypovídací hodnotu než pouhé 6x1260+1234.
Také se do žebříčku dostanou všichni, kdo létali a nejenom ti, kdo pošlou výsledky.
Opakovaným zveřejněním seznamu soutěží a oznámením, jaké výsledky mám a jaké ještě ne, dávám šanci všem, aby výsledky dodatečně poslali, ať už sami, případně zapůsobili na pořadatele, aby konali dle SŘ. Není a nebude tam žádná jiná sankce, než ta, že nedodané výsledky nemohu započítat protože je jednoduše nemám jak započítat.
Přijímal jsem i výsledky do žebříčku zaslané od předsedů klubů - posloužily ke kontrole, případně k doplnění "zapomenuté" výsledkovky.
Kontrola je myšleno obousměrná - já kontroluji to, co posíláte, vy všichni kontrolujete, jestli v tabulce nejsou nesmysly - všichni jsme omylní.
Vzniklá tabulka je podle mne zajímavým přehledem jak se kde létalo, kolik lidí na jednotlivé soutěže jezdí, jsou-li nějací utajení mládežníci, kteří jedou jen na KPM atd.
Jestli někdo hořekuje nad nezaslanou výsledkovkou, tak já to nejsem - moje výsledky jsou tam všechny. Prosím tě, vyzvi všechny hořekující, aby mě raději ty výsledky poslali, že je rád do tabulky zavedu.
To je také jedna částečka té popularizace - podívejte, tolik lidí létá a takové mají výsledky. Co se týká RC deteru pro F1C, škoda , že jsi ten SŘ nedočetl na stranu 33 - tam je totiž výjimka pro tuzemské soutěže, kde RC deter být nemusí.
Hřeje mě u srdce, jak jsi mě na závěr tvé reakce pochválil, bohužel musím sebekriticky přiznat, že neprávem. Jak funguje RC deter u F1C, případně jaká je nejlepší guma pro F1B opravdu nevím, natož abych to někomu radil. Jsem rád, že jakž-takž zvládám F1A. Raději bych, kdybys mě pochválil za tu tabulku a otevřenost, s jakou ji publikuji a upravuji, ale což, není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.
Těším se, až se potkáme na letišti při létání,
letu zdar, Honza Vosejpka