ZMĚNY kat A3 od 2013

• 7 Odpovědí
  • 3615 Shlédnutí
ZMĚNY kat A3 od 2013
« kdy: Říjen 23, 2012, 09:23:03 am »
Ve volném letu číslo 4 strana 4 je změna pro modely kategorie A3 /ještě neschválená komisí/
9.1.2.1 definice
Model bez pohonné jednotky.Vztlak vzniká působením aerodynamických sil na plochy,které jsou za letu nepohyblivé.Model s měnitelnou geometrií či plochou musí odpovídat pravidlům i když jsou plochy ve složeném či rozloženém uspořádání.v průběhu letu je možno provést pouze jedinou změnu úhlu křídla či vop a to pro determalizátor.

Z toho vyplývá:

zákaz mechanických buntů
zákaz elektronických buntů
zákaz natahování vop pro vlek
zákaz flapper
a i změna positivu na křídle

jediné co není zakázané je dokopávání sop o tom tam řeč není :D
« Poslední změna: Říjen 23, 2012, 10:30:04 am od Vít Hladil »

Re: ZMĚNY kat A3 od 2013
« Odpověď #1 kdy: Říjen 23, 2012, 17:25:29 pm »
Hurá,konečně někdo dostal rozum.Jen schvaluji.Jarda Tauer Pňovany

« Odpověď #2 kdy: Říjen 24, 2012, 07:06:10 am »
Tak tohle je skutecne nebeticna blbost, nejenom ze to tuhle kategorii zahrabe zase zpet do praveku, ale navic je to docela nafer vuci starsim modelarum, kteri tuto kategorii litaji. I mladi kluci maji problem v pripade bezvetri model kategorie A3 rozbehnout, ne tak modelari kteri jsou starsi a uz nemaji takovou akceleraci. Aby byli schopni model rozbehnout, tak si pomahaji natazenim vyskovky pred vypustenim. Toto pravidlo by jim neumoynovalo tuto funkcionalitu vyuzit, takze co, proste rekneme ze je to kategorie kterou strasi modelari nebudou litat vubec nebo je prinutime litat na trhacku aby pro nas mladsi nebyli dostatecnou konkurenci?
Uprimne to trosku zavani az diskriminaci a rozhodne poslu oficialni protest na svaz.

« Odpověď #3 kdy: Říjen 25, 2012, 11:07:07 am »
Zpráva od Jaroslava Vosáhla:

Přeji dobrý den!
Předsednictvo určitě nebude řešit technické detaily v jednotlivých kategoriích. Od toho máme jednotlivé sportovní komise. U A3 si příslušné omezení navrhla komise volného letu a my nemáme důvod to neschválit. Proto ani nemohu převzít návrh na další úpravu pokud si ji neprojednala komise volného letu.
Tato kategorie je určena pro mládež, která podobná udělátka nezvládne a tak na soutěžích nemá rovné podmínky. V podobných případech je potřeba preferovat umění pilota před tím co lze modelu naprogramovat.
Pokud bude příslušná změna schválena, bude zařazena do Sportovního řádu pro r. 2013 a tedy s platností od 1.1.2013. Text nového Sportovního řádu bude zveřejněn zřejmě dříve než obvykle koncem roku, s velkou pravděpodobností v první polovině listopadu (pokud to schválí předsednictvo).
O přijatých změnách je možné se informovat i dříve u některého ze členů komise volného letu. Na webu leteckých tak lze zjistit, že člen komise volného letu Honza Vosejpka je současně členem předsednictva, takže bude celému jednání o pravidlech přítomen.

Zdraví Jarda Vosáhlo

« Odpověď #4 kdy: Říjen 28, 2012, 18:32:12 pm »
Info pro všechny letce A3 - od 1.1.2013 je zakázáno jakkoliv hýbat s křídlem nebo výškovkou kromě deteru. Změna odhlasována na předsednictvu 27.10.2012

« Odpověď #5 kdy: Říjen 29, 2012, 09:59:50 am »
Zbyšku, nestěžuj si. Na druhou stranu budou od příštího roku modelářská letiště plná mladých nadějných modelářů, kteří čekali pouze na to, až jim konečně někdo vytvoří rovné podmínky… A to musíš uznat, že za to stálo, ne? :-[

« Odpověď #6 kdy: Říjen 29, 2012, 17:36:19 pm »
Moje řeč ,Patriku.Zdar,Jarda Tauer

návrh změny kat A3
« Odpověď #7 kdy: Srpen 17, 2013, 21:15:36 pm »
Dne 2.7.2013 jsem zaslal předsedovi komise volného letu p. A. Tvarůžkovi návrh na změnu pravidel kat. A3.

Navrhnul jsem z poslední věty odstavce 9.1.2.1 vyjmout slovo „vzletu“. Tato věta byla do pravidel vložena

s platností od 1.1.2013 a zní takto: „V průběhu vzletu a letu je možné provést jedinou změnu úhlu nastavení

křídla nebo výškovky a to pouze pro determalizaci.“

Pro Vaši informaci jsem ve VL 3/2013 zveřejnil popis jednoduchého zařízení pro natažení VOP při vleku větroňů.

Prosím každého, kdo s mým názorem souhlasí, ať mne u p. Tvarůžky podpoří (a.tvaruzka@volny.cz).

Podporu je třeba na výše uvedenou adresu zaslat nejpozději do 25.9.2013 (30.9.2013 je uzávěrka návrhů změn).

Děkuji předem každému, kdo mne podpoří!                                                     Gloziga František LMK Čmelák Holešov